Facebook
Instagram

Gabinet makijażu permanentnego

Poddanie się aplikacji makijażu permanentnego, to trudna decyzja, bowiem nie pozbędziemy się go jednym pociągnięciem wacika - dlatego, tak istotne jest w czyje ręce się oddamy

Jestem linergistką z potwierdzonym doświadczeniem i wieloma odbytymi szkoleniami w Warszawie, Katowicach, Bielsku Białej, Krakowie.... oraz uczestniczką Międzynarodowego Kongresu Makijażu Permanentnego.

Grażyna Zaweracz 

 
 
 
 
Makijaż permanentny, makijaż trwały

Jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla wielu kobiet.
Na basenie, w saunie, na plaży czy też podczas porannego wstawania - jest zawsze i nigdy się nie rozmazuje - zawsze wygląda świeżo i nie wymaga poświęcania mu codziennie czasu.
Jest dostosowany formą i kolorem indywidualnie do urody i osobowości, sprawdza się idealnie dla każdej kobiety.
Makijaż permanentny jest zabiegiem bezpiecznym i prawie bezbolesnym, pod warunkiem właściwie zastosowanego znieczulenia i wykonania aplikacji, przez osobę z uprawnieniami, linergistkę.

W naszym salonie brwi pigmentujemy najczęściej techniką włosków - to sztuka rysowania pojedynczych włosków pod odpowiednim kątem. Metoda włosków wymaga wprawy i precyzji, trwa trochę dłużej, ale efekt końcowy w pełni to wynagradza. Rysunek brwi jest lżejszy niż pigmentowanie całościowe (np. tribal lub kompakt - czyli całkowite wypełnienie wcześniej narysowanego kształtu, niczym mocna henna) - w metodzie włosków efekt jest najbardziej zbliżony do naturalnego, utrzymuje się od roku do kilku lat.
Barwniki do wykonania makijażu brwi są dobierane indywidualnie w kolorze szarości lub różnych odcieni brązu.

Stosowanymi przez nas metodami, makijaż trwały ust jest piękny, i rozcieniowany. Kontur ust z plastycznym cieniowaniem, to idealny sposób na podkreślenie atrybutu kobiety, który niejednokrotnie przyciąga wzrok, niczym magnes.

W przypadku rozmytych konturów z ubytkami, obrysowujemy kontur 2-3 tony ciemniejszym kolorem i pięknie zaznaczamy usta.
Kontur ust z wypełnieniem stosujemy, by optyczne powiększyć lub pomniejszyć kontur ust, Możemy go rozjaśnić oraz wykończyć poprzez zaznaczenie liplight.

Długotrwałe podkreślenie oczu w postaci kresek delikatnych, mocnych lub szerszych - możemy tym sposobem zagęścić rzęsy, stworzyć linię rzęs, narysować mocną kreskę lub skorygować oczy z opadającymi kącikami.
Jeżeli tuszujemy rzęsy, to po 2-3 pociągnięciach pędzelka, w linii rzęs pojawia się ciemny cień, który uwielbiamy. Teraz, dzięki nowym technikom wykonania makijażu permanentnego, potrafimy stworzyć efekt zagęszczania rzęs oraz efekt 3D.
Kreatywna pigmentacja nie zna granic - staramy się upiększać kobiety dla ich dobrego samopoczucia.
Dobrze wykonana aplikacja, to efekt na długie lata-wykonanie makijażu permanentnego nie jest tanie, ale naprawić źle wykonany jest trudno. Warto o tym wiedzieć - wybierając linergystkę, zwróć uwagę na jej doświadczenie, barwniki i sprzęt z jakiego korzysta !
Zabieg wykonujemy przy użyciu różnych technik. Jaką metodą wykonać makijaż trwały, decydujemy podczas wstępnej konsultacji. Rysowany jest wtedy proponowany wzór makijażu, dobór metody, kolor barwników - konsultacje są bezpłatne.
 
 
Zapraszamy do zapoznania się z poglądowym filmem, na którym zaprezentowany jest cały proces związany z wykonaniem makijażu permanentnego stosowaną przez nas metodą SWISS COLOR

 

Makijaż permanentny wykonujemy profesjonalnym urządzeniem nowej generacji Swiss Liner,które przeznaczone jest do pigmentacji kosmetyczno-medycznej. Swiss Liner spełnia najważniejsze wymogi wysokiej jakości i precyzji rysunku oraz absolutnej higieny zabiegu. Urządzenie posiada wbudowany mikroprocesor sterujący  jego pracą i odpowiadający za równomierne i precyzyjne wprowadzanie barwnika.

Najważniejsze cechy Swiss Liner

 • wyjątkowo precyzyjna pigmentacja
 • perfekcyjne,dopieszczone linie
 • praca cicha,dokładna,bez wibracji
 • dopuszczenia i certyfikaty UE

 

Mikropigmenty Swiss Color jakości Q, to nie tanie zamienniki, a  barwniki badane laboratoryjnie i powstające w Szwajcarii. Podstawowe cechy naszych barwników, mające wpływ na  bezpieczeństwo i zdrowie, jakość zabiegu oraz komfort po jego wykonaniu:

 • mikropigmenty mineralne (nieorganiczne)
 • doskonale tolerowane przez skórę
 • hipoalergiczne,bezpieczne dla zdrowia
 • bardzo duża zawartość czystych pigmentów
 • optymalna siła krycia do 100%
 • wysoka trwałość w skórze
 • równomierne,stabilne odcienie
 • do pigmentacji kosmetycznej i medycznej
 • poddawane stałym testom i kontroli, posiadają dopuszczenia i certyfikaty UE
 • certyfikat farmaceutyczny i pozytywną ocenę toksykologiczną
 • nie zawierają parabenów i metali ciężkich

 

 

Na czym polega zabieg pigmentacji »»

Zabieg polega na wprowadzaniu w warstwę naskórka (do drugiej, trzeciej warstwy skóry) barwników, za pomocą aparatu do wykonywania makijażu permanentnego, wyposażonego w głowicę zakończoną cieniutkimi igiełkami. Bardzo ważna jest jakoś aparatu, precyzja pracy głowicy i jakość barwników-nie dajmy się skusić na tańszą aplikację barwnikami do wykonywania tatuaży! Jest to bardzo niebezpieczne, barwniki muszą być przeznaczone i mieć atest barwników przeznaczonych do wykonywania nimi makijażu permanentnego.

Przebieg »»

W pierwszym dniu po zabiegu może wystąpić lekka opuchlizna, która powinna stosunkowo szybko ustąpić. Naturalną rzeczą jest złuszczanie się naskórka i możliwe delikatne odbarwienia, dlatego nie wcześniej niż 2-4 tyg. po zabiegu, wykonuje się korektę. Korekta to krótkotrwały zabieg, mający na celu uzupełnienie i równomierne rozłożenie koloru. Po około dwóch latach powinno się wykonać dopigmentowanie , gdyż barwniki będą w sposób naturalny i równomierny blednąć i stopniowo zanikać.

Przeciwwskazania do makijażu permanentnego »»

Przed zabiegiem nie należy pić dużo kawy, zażywać aspiryny, środków przeciwbólowych, pić alkoholu ani być na kacu. Jeżeli wykonywany jest makijaż permanentny ust, należy odpowiednio się do niego przygotować. Jeśli osoba nie ma tendencji do występowania opryszczki należy 3dni przed i po zabiegu przyjmować ,,Heviran” w dawce 2x400mg , a osoby mające skłonności do opryszczki powinny przyjmować preparat 4x 400mg, aby zapobiec ewentualnym powikłaniom po zabiegu. Podobnie postępujemy przy wykonywaniu korekt.

 

Przeciwwskazania krótkoterminowe: - zapalenie spojówek
- osłabiona odporność
- ciąża i laktacja
- operacje plastyczne
- chemioterapia
- gorączka
- niewyleczone blizny w miejscu zabiegu
- infekcja dróg oddechowych
- opryszczka w aktywnej fazie
- przeziębienie i grypa
- menstruacja


Przeciwwskazania całkowite:
- łuszczyca
- kuracje lekami sterydowymi
- brodawki w miejscu zabiegu
- przyjmowanie leków rozrzedzających krew
- zakażenie wirusem HIV
- zakażenie WZH B i C
- znamiona w polu zabiegu
- cukrzyca.
W przypadku makijażu permanentnego powieki górnej lub dolnej przeciwwskazaniem są przebyte choroby gałki ocznej, zapalenie lub tendencje do stanów zapalnych spojówek, ewentualnie genetyczne skłonności w rodzinie do odwarstwiania się siatkówki. Ze względów na bezpieczeństwo gałki, nie zalecamy wykonywania grubych i mocnych kresek.

Zalecenia po wykonaniu makijażu permanentnego »»

Po wykonaniu makijażu permanentnego skóra jest podrażniona, a twarz może być nieco napuchnięta w miejscach poddanych zabiegowi. Wszelkich objaśnień, co należy wykonać , aby w jak najkrótszym czasie skóra się zagoiła,dokonujemy zaraz po zabiegu,indywidualnie do potrzeb. Generalnym zaleceniem jest, by przez 4 dni po zabiegu skóra nie była myta mydłem, ani traktowana innymi kosmetykami-należy kilka razy dziennie natłuszczać pigmentowane miejsce wazeliną lub maścią B-pantenol . Warstwa nie ma być zbyt gruba-chodzi o ciągłe natłuszczanie miejsc poddanych zabiegowi permanentu. Brwi lub usta można przemywać preparatem bez alkoholu, który ułatwia gojenie (np.octanisept).

Przez dwa tyg. po zabiegu nie należy korzystać z basenu, sauny, solarium, unikać słońca i smarować twarz i usta preparatami o wysokich filtrach. Bezpośrednio po wykonaniu makijażu, kolor w miejscu zabiegu jest intensywniejszy, ale po kilku dniach wierzchnia warstwa naskórka złuszczy się, a makijaż zblednie o połowę w stosunku do barwy początkowej. W przypadku ust i oczu trwa to ok. 4-6 dni, a w przypadku brwi ok. tydzień.


Makijaż permanentny jest zabiegiem praktycznym i coraz bardziej popularnym. Niemniej ,należy mieć na uwadze, że doświadczonych linergystek jest niewiele. Makijaż permanentny dobrze wykonany to ozdoba, ale wykonany źle jest problemem. Nie dajmy skusić się na nieprofesjonalny zabieg i nie ryzykujmy swojej urody u osób pojawiających się nie wiadomo skąd i na jak długo.
Mając na uwadze, że makijaż permanentny zwany również makijażem trwałym, wykonuje się raz na 2-4 lata, warto skorzystać z naszych usług, bo nasze doświadczenie jest wielokrotnie potwierdzone wykonanymi aplikacjami.
Od czasu wykonania parę lat temu pierwszych makijaży permanentnych do grona naszych klientek dołączyły Panie z miejscowości Gorlice, Grybów, Stary Sącz, Limanowa, Szczawnica, Krościenko, Piwniczna i wielu innych miejscowości, zarówno leżących w pobliżu Nowego Sącza jak i z całej Polski. W tej grupie są również coraz częściej Panie z zagranicy, wypoczywające w tym rejonie.
Klientki, które musiały do nas dojechać, po zabiegu oceniają, że było wart. Bo czy godzina dojazdu w porównaniu do późniejszego zadowolenia może być przeszkodą…?
Wszystkie opinie, to dla nas potwierdzenie, że makijaż permanentny w Oazie Piękna jest dobrze wykonywany.
Zapraszamy na konsultacje oraz wykonanie makijażu permanentnego w Salonie Urody Oaza Piękna.