Facebook
Instagram

Przekłuwanie uszu, przekłuwanie nosa, kolczyk w nosie

Do przekłucia uszu i równoczesnego z nim założenia kolczyków używamy specjalistycznego sprzętu przygotowanego dla salonów kosmetycznych, który charakteryzuje się cichą pracą i cichym dźwiękiem wystrzału . Moment przekłuwania jest bezstresowy i prawie niezauważalny ,co jest szczególnie istotne dla naszych najmłodszych klientów.


Kolczyki oraz igły przechowywane są w jednorazowych opakowaniach i na każdym etapie przekłuwania uszu znajdują się w warunkach sterylnych.

Kolczyki do przekłuwania uszu wykonane są z tytanu, stali chirurgicznej lub ze złota .Wszystkie oferowane przez nas kolczyki są hipoalergiczne, zawierają bezpieczną ilość niklu(szczególnie istotne dla osób uczulonych na nikiel) i są pozbawione ołowiu, kadmu i kobaltu.

Często zadawanym pytaniem jest, jaki jest najlepszy wiek na przekłucie dziecku uszu?
Na to pytanie trudno jest odpowiedzieć, bo każde dziecko jest inne i oczekiwania rodziców też są różne. Z doświadczenia wiemy, że rodzice decydują się na przekłucie dziecku uszu w pierwszych miesiącach po urodzeniu (zalecamy najwcześniej po 6 miesiącu), lub wolą poczekać, by dziecko wybrało pierwsze kolczyki samo, w trochę późniejszym okresie.


Każdy wybór jest właściwy, a w razie jakichkolwiek wątpliwości, najlepiej skonsultować się z lekarzem pediatrą.

Przebicie uszu wraz z kolczykiem , to sprawdzony prezent na
- chrzest (w postaci bonu upominkowego)
- komunię
- Dzień Dziecka
- w każdy inny dzień, gdy chcemy zrobić komuś bliskiemu prezent

Każde dziecko otrzymuje od nas pamiątkowy dyplom ,potwierdzający jego odwagę - jest to prezent bardzo ceniony przez naszych małych klientów, o którym nigdy nie zapominają :-)


Przekłucie nosa - piercing wykonujemy w sterylnych warunkach, przy użyciu jednorazowych igieł i sterylnych narzędzi. Również kolczyki do zabiegu są sterylizowane. Przed każdym zabiegiem dezynfekujemy nos i jego okolice.

Kolczyki do przekłuwania nosa są wykonane ze stali chirurgicznej lub z tytanu. Taka biżuteria nie powoduje uczuleń, nawet osoby z alergiami mogą nosić takie kolczyki.


Ceny przekłucia
- obu uszu wraz z kolczykami - 60 zł
- jednego ucha wraz z kolczykiem - 35 zł
- obu uszu wraz z kolczykami z 14- to karatowego złota - 200 zł
- nosa wraz z kolczykiem - 80 zł

Pełny cennik usług kosmetycznych w naszym salonie dostępny jest tutaj »»

Pielęgnacja po zabiegu przekłuwania uszu »»

Właściwie wykonane przekłucie oraz staranna pielęgnacja i zastosowanie się do naszych zaleceń powodują , że ewentualne komplikacje są praktycznie wyeliminowane.
Klienci, których uszy zostaną przekłute powinni przestrzegać następujących zaleceń
- wszelkie czynności w pobliżu miejsca przekłutego należy wykonywać po uprzednim dokładnym umyciu rąk. Dotyczy to dotykania zarówno kolczyka jak i przekłutego miejsca.
- dwa razy dziennie należy oczyść przód i tył ucha, używając płynu do pielęgnacji uszu lub wody utlenionej bez wyjmowania kolczyków, a następnie obracać kolczyki o 180 stopni w lewo i 180 stopni w prawo, tzn. tylko pół obrotu. W ten sposób zapobiegniemy owinięciu się włosów wokół drutu kolczyka z tyłu płatka ucha. W okresie pomiędzy czyszczeniem ucho powinno być suche.
- lakier do włosów, szampon, mydło i inne preparaty trzymaj z dala od uszu. Po użyciu szamponu ucho powinno zostać wypłukane czysta woda, a następnie oczyszczone płynem do pielęgnacji uszu lub wodą utlenioną, jak opisano powyżej.
- okolica przekłucia powinna być oczyszczona płynem do pielęgnacji lub wodą utlenioną , a następnie pozostawać sucha, szczególnie po pływaniu lub ćwiczeniach fizycznych.
Nie wolno:
-wyjmować kolczyków.
-dotykać ucha i kolczyków bez potrzeby.
-popychać zapinki wzdłuż drutu kolczyka w kierunku ucha - zapinka zawsze musi być ustawiona na końcu drutu kolczyka. Należy wyczuć ustawienie za każdym razem, gdy czyścimy ucho - to musi być wyczuwane delikatnie. To zapewnia, że kolczyk pozostaje luźny w czasie okresu gojenia. Jest to sprawa zasadnicza, gdyż zaciśnięte kolczyki mogą doprowadzić do infekcji.
W zależności w jakim miejscu zostanie przekłute ucho prosimy stosować się do poniższych zasad
Płatek ucha:
-pozostaw kolczyki w uszach nieprzerwanie przez 6 tygodni.
-po 6 tygodniach kolczyk może zostać wyjęty i inne kolczyki o prostym drucie mogą być noszone w sposób ciągły.
-używaj wyłącznie kolczyków z prostym drutem nieprzerwanie przez pierwsze 6 miesięcy od przekłucia. Kolczyk powinien być wykonany z medycznej stali chirurgicznej lub innego nie alergizującego (nie powodującego uczulenia) materiału-takie kolczyki oferujemy w naszym salonie
-niewielki ból/zaczerwienienie może wystąpić natychmiast - to normalne. To powinno ustąpić w ciągu 48 godzin pod warunkiem, że pielęgnacja po przekłuciu jest wykonywana właściwie. Jeśli wystąpi nadmierny ból/obrzęk/zaczerwienienie, natychmiast zasięgnij porady lekarza. Jeśli wdała się infekcja, nie wyjmuj kolczyka, dopóki nie zasięgniesz porady lekarza.
Chrząstka ucha:
- pozostaw kolczyki w uszach nieprzerwanie przez 12 tygodni.
- po 12 tygodniach kolczyk może zostać wyjęty i inne kolczyki z prostym drutem mogą być noszone w sposób ciągły.
- używaj wyłącznie kolczyków z prostym drutem, nieprzerwanie przez pierwsze 12 miesięcy od przekłucia. Kolczyk powinien być wykonany z medycznej stali chirurgicznej lub innego nie alergizującego (nie powodującego uczulenia) materiału-dostępne w naszym salonie
- z powodu właściwości chrząstki ucha, szczególna dbałość powinna być zachowana w okresie gojenia. Niewielki ból/zaczerwienienie może wystąpić natychmiast - to normalne. Powinno to ustąpić w ciągu 48 godzin pod warunkiem, że pielęgnacja po przekłuciu jest wykonywana właściwie. Jeśli wystąpi nadmierny ból/obrzęk/zaczerwienienie, natychmiast zasięgnij porady lekarza. Jeśli wdała się infekcja, nie wyjmuj kolczyka, dopóki nie zasięgniesz porady lekarza.

Pielęgnacja po przekłuciu nosa »»

Przemywamy wodą utlenioną, solą fizjologiczną lub spirytusem salicylowym kilka razy dziennie. W przypadku stanów zapalnych można włączyć do pielęgnacji maść TRIBIOTIC (dostępna w aptece bez recepty).