Facebook
Instagram

Żel kontra hybryda, a może zwykły lakier? W świecie kosmetologii od dłuższego czasu bardzo dużo się dzieje. Ze zwykłego lakieru, który utrzymywał się na paznokciach zaledwie kilka dni, a malowanie zajmowało pół dnia, ewoluowaliśmy do metod, które pozwalają cieszyć się pięknymi paznokciami nawet miesiąc bez zmian!

Wbrew pozorom starszą metodą manicure są żele. Już od dłuższego okresu można było przedłużać paznokcie na tzw. tipsie. Później powstały lakiery hybrydowe, które pozornie wyglądają jak zwykłe lakiery, ale są utwardzane tylko i wyłącznie dzięki lampie LED oraz UV.

Która metoda jest łatwiejsza?

Zaletą hybryd jest niewątpliwie prostota. Często, kobiety same potrafią je wykonać w domowym zaciszu. Do prawidłowego wykonania hybrydy potrzebujemy bazy, lakieru, topu, cleaner oraz acetonu. Oczywiście najważniejsza jest odpowiednia lampa i wszelkiego rodzaju pilniczki, aby dokładnie oczyścić i przygotować płytkę paznokcia. Lakiery hybrydowe, dzięki właściwości samopoziomującej estetycznie wyrównują się na paznokciach, tworząc gładką nawierzchnię. Prawdą jest, że obecnie na rynku dostępne są hybrydy, które pozwalają przedłużyć płytkę paznokcia o ok. 1 cm, jednak wymagane są do tego mocne i zdrowe paznokcie. Zatem do wad hybryd można zaliczyć brak możliwości zmiany kształtu paznokcia.

Manicure żelowy jest zdecydowanie trudniejszą opcją z uwagi na precyzje. Żel utwardza paznokieć, nadaje wybrany kształt, jednak, aby to osiągnąć, trzeba mieć niezwykłe umiejętności. Paznokcie, aby ładnie się prezentowały, muszą być zrobione równo. Wadą metody żelowej jest duża ingerencja w płytkę paznokcia, gdyż trzeba ja spiłować, aby żel dobrze się trzymał.

W obu przypadkach zmiana wyglądu paznokci polega na ściągnięciu hybrydy za pomocą frezarki oraz acetonu, jednak w przypadku żelu, jeśli paznokcie są w dobrym stanie, kosmetyczka wypełnia żelem odrost i ponownie nadaje kształt/maluje. W przypadku zwykłych paznokci hybrydowych następuje tylko malowanie. W celu całkowitego pozbycia się żeli należy go dokładnie spiłować frezarka. Niestety często zdarza się, że paznokcie są w osłabionym stanie tj. miękkie i wymagają regeneracji.

W przypadku trwałości zdecydowanie wygrywa metoda żelowa. Można cieszyć się dłużej pięknymi paznokciami, gdyż zniszczenia nie są im straszne.

Obydwie metody mają swoje wady i zalety. Kluczowe jest odpowiednie dobranie metody do swoich oczekiwań oraz swojej płytki paznokcia. Uszkodzenia paznokci, zniszczenia można niwelować poprzez wybór kosmetyczki, która ma bardzo dużą wiedzę oraz umiejętności. Nasz salon kładzie duży nacisk na profesjonalne wykonywanie usług, ciągłe szkolenia i nowoczesne rozwiązania. Serdecznie zapraszamy do kontaktu, w celu indywidualnych konsultacji. Szczegółowa oferta naszych stylizacji paznokci znajduje się na stronie