Facebook
Instagram
« powrót

ZABIEG - MIKRONAKŁUWANIE MEZOROLLER DMN

Mikronakłuwanie - czyli Dermal-Micro-Needling to najbardziej efektywny zabieg kosmetyczny odmładzający wygląd i strukturę skóry.
Mezorroler DMN składa się z wałka,na którym umieszczono 9 tytanowych dysków z 60 wypustkami w postaci igieł 9 (w sumie 540 igieł). Dzięki temu, że zastosowano tytan powstały bardzo gładkie i cieniutkie igiełki.Daje to możliwość utworzenia mikrokanalików poprzez nakłuwanie, ale bez nadmiernego uszkadzania struktur skóry.
Mezoroller DMN jest to proste urządzenie przeznaczone do zabiegów kosmetycznych odmładzających wygląd każdego rodzaju typu zdrowej cery. Jest szczególnie polecany: do skóry dojrzałej z wyraźnymi objawami starzenia,do zmniejszenia widoczności blizn, do poprawy owalu twarzy i jędrności skóry. Efektem działania wałeczka są mikrokanaliki w warstwie rogowej naskórka, które umożliwiają wniknięcie związków aktywnych w głąb skóry. Normalnie związki te pozostają w strefie naskórka, gdyż nie mogą wnikać dalej i nie penetrują skóry tak głęboko. Tymczasem, im większy poziom witaminy A i C penetruje niższe warstwy naskórka, tym skóra produkuje wyższy poziom kolagenu. W ten sposób powstaje naturalna zwiększona synteza kolagenu w skórze.
Do zabiegu profesjonalnego stosujemy igły o długości 0,5mm(są różne długości igieł od 0,2mm do 0,5mm-kosmetyczka dobiera długość igieł do stanu i typu skóry). Przekłuwany jest tylko naskórek,ale fibroblasty migruja do miejsca mikrozranienia i produkują kolegen i elestynę tak ,jak w każdym procesie gojenia się skóry. Zawartość kolagenu w skórze po mikronakłuciach może wzrosnąć nawet o ponad 400%. Wytwarzanie kolagenu przez pobudzone fibroblasty (fibroblasty - to komórki skóry właściwej odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elestyny czyli włókien zapewniających elastyczność skórze) zachodzi jeszcze kilka miesięcy po mikronakłuciach.

Rezultaty stosowania dermorollera:
- modeluje twarz i sylwetkę
- redukuje cellulit i wszelkie nierówności (zgrubienia) podskórne
- pomaga odbudować prawidłowe napięcie skóry
- wygładza zmarszczki głębokie,a drobne niweluje
- podnosi skórę wokół powiek, w kącikach ust i na policzkach (co daje zdecydowanie młodszy wygląd)
- wizualnie redukuje blizny i rozstępy
- redukuje przebarwienia skóry i rozszerzone naczyńka
- wspomaga leczenie trądziku
- przeciwdziała wypadaniu włosów
- ujędrnia luźną skórę ciała po odchudzaniu i po ciąży.

Korzyści mikronakłuwania naskórka:
- zabieg jest całkowicie naturalny
- nie powoduje niszczenia skóry
- może być stosowany na cienkiej skórze
- znakomite rezultaty porównywalne do lasera
- może być stosowany w miejscach niedostępnych da lasera.

Zaleca się wykonanie cyklu zabiegów ,który składa się z 6-ciu zabiegów mikronakłuwania z częstotliwością raz na tydzień.
W naszym salonie przy wykupieniu karnetu na całość serii zabiegów klientka otrzymuje w prezencie mezoroller DMN do użytku domowego ( igły długości 0,2mm).
Po odpowiedniej konsultacji z kosmetologiem klientka będzie mogła sama wykonywać rolowanie w domu ,przedłużając tym efektywność zabiegów.