Ogólne informacje na temat makijażu permanentnego
Na czym polega zabieg pigmentacji »»
Zabieg polega na wprowadzaniu w warstwę naskórka (do drugiej, trzeciej warstwy skóry) barwników, za pomocą aparatu do wykonywania makijażu permanentnego, wyposażonego w głowicę zakończoną cieniutkimi igiełkami. Bardzo ważna jest jakoś aparatu, precyzja pracy głowicy i jakość barwników-nie dajmy sie skusić na tańszą aplikację barwnikami do wykonywania tatuaży! Jest to bardzo niebezpieczne, barwniki muszą być przeznaczone i mieć atest barwników przeznaczonych do wykonywania nimi makijażu permanentnego.
Przebieg »»
W pierwszym dniu po zabiegu może wystąpić lekka opuchlizna, która powinna stosunkowo szybko ustąpić. Naturalną rzeczą jest złuszczanie sie naskórka i możliwe delikatne odbarwienia, dlatego nie wcześniej niż 2-4 tyg. po zabiegu, wykonuje się korektę. Korekta to krótkotrwały zabieg, mający na celu uzupełnienie i równomierne rozłożenie koloru .Po około dwóch latach powinno się wykonać dopigmentowanie , gdyż barwniki będą w sposób naturalny i równomierny blednąć i stopniowo zanikać.
Przeciwwskazania do makijażu permanentnego »»
Przed zabiegiem nie należy pić dużo kawy, zażywać aspiryny, środków przeciwbólowych, pić alkoholu ani być na kacu. Jeżeli wykonywany jest makijaż permanentny ust, należy odpowiednio się do niego przygotować. Jeśli osoba nie ma tendencji do występowania opryszczki należy 3dni przed i po zabiegu przyjmować ,,Heviran” w dawce 2x400mg , a osoby mające skłonności do opryszczki powinny przyjmować preparat 4x 400mg, aby zapobiec ewentualnym powikłaniom po zabiegu. Podobnie postępujemy przy wykonywaniu korekt. Przeciwwskazania krótkoterminowe: - zapalenie spojówek
- osłabiona odporność
- ciąża i laktacja
- operacje plastyczne
- chemioterapia
- gorączka
- niewyleczone blizny w miejscu zabiegu
- infekcja dróg oddechowych
- opryszczka w aktywnej fazie
- przeziębienie i grypa
- menstruacja
Przeciwwskazania całkowite:
- łuszczyca
- kuracje lekami sterydowymi
- brodawki w miejscu zabiegu
- przyjmowanie leków rozrzedzających krew
- zakażenie wirusem HIV
- zakażenie WZH B i C
- znamiona w polu zabiegu
- cukrzyca.
W przypadku makijażu permanentnego powieki górnej lub dolnej przeciwwskazaniem są przebyte choroby gałki ocznej, zapalenie lub tendencje do stanów zapalnych spojówek, ewentualnie genetyczne skłonności w rodzinie do odwarstwiania się siatkówki. Ze względów na bezpieczeństwo gałki, nie zalecamy wykonywania grubych i mocnych kresek.
Zalecenia po wykonaniu makijażu permanentnego »»
Po wykonaniu makijażu permanentnego skóra jest podrażniona, a twarz może być nieco napuchnięta w miejscach poddanych zabiegowi. Wszelkich objaśnień, co należy wykonać , aby w jak najkrótszym czasie skóra się zagoiła,dokonujemy zaraz po zabiegu,indywidualnie do potrzeb. Generalnym zaleceniem jest, by przez 4 dni po zabiegu skóra nie była myta mydłem, ani traktowana innymi kosmetykami-należy kilka razy dziennie natłuszczać pigmentowane miejsce wazeliną lub maścią B-pantenol . Warstwa nie ma być
zbyt gruba-chodzi o ciągłe natłuszczanie miejsc poddanych zabiegowi permanentu. Brwi lub usta można przemywać preparatem bez alkoholu, który ułatwia gojenie (np.octanisept).
Przez dwa tyg. po zabiegu nie należy korzystać z basenu, sauny, solarium, unikać słońca i smarować twarz i usta preparatami o wysokich filtrach. Bezpośrednio po wykonaniu makijażu, kolor w miejscu zabiegu jest intensywniejszy, ale po kilku dniach wierzchnia warstwa naskórka złuszczy się, a makijaż zblednie o połowę w stosunku do barwy początkowej. W przypadku ust i oczu trwa to ok. 4-6 dni, a w przypadku brwi ok. tydzień.
|